Yläkaappi ulosvetolaatikolla, ikkunalliset liukuovet 36×14G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varusteltu kaappi koossa 80×20G, jossa ulosvedettävät laatikot 36×14G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Liukuovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Liukuovien kiinnitys päätyasentoihin (auki/kiinni).
Tasausjalusta alakaapissa, jossa on 8 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Työntökahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Laatikoiden etulevyn korkeus 125 mm.
Maalipinta
Runko ja laatikostorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikostorunkoa ei voi konfiguroida; se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi, sisältäen hyllyt ja ulosvedettävät laatikot.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytason päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Varusteltu kaappi 80×20G, ulosvedettävät laatikot 36×14G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Liukuovet on vahvistettu sisältä ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla ja tappisylinterilukolla. Liukuovien paikallaanpito ääriasennoissa (auki/kiinni).
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 8 erikseen säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaukseen. Liukukahva alakaapissa oven ylemmässä puoliskossa, yläkaapissa oven alemmässä puoliskossa.
Laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja ulosvedettävät laatikot.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja tarvikkeet ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 36×14G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 613 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 2 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 80 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kahvan asemointi | alaspäin |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Paino | 107 kg |
| Korkeus | 750 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 900 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 350 mm |
| Laatikoiden määrä | 2 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 36 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 14 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 36×14 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940237 |
|---|---|
| EAN | 4062406070373 |