Yläkaappi ulosvedettävällä laatikolla, ikkunaovet 16×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varustettu kaappi 20×20G, ulosvedettävillä laatikoilla 16×16G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa on 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen. Liukukahva alakaapissa oven yläosassa, yläkaapissa oven alaosassa.
Ulosvedettävien laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikon etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattuja.
Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja ulosvedettävän laatikon.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi ehdottomasti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasoiden päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin rungon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Varustettu kaappi 20×20G, ulosvedettävät laatikot 16×16G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta aluskaapissa, jossa 4 erikseen säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Liukukahva aluskaapissa oven ylemmässä puolikkaassa, yläkaapissa oven alemmassa puolikkaassa.
Ulosvedettävien laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalaus
Runko ja ulosvetolaatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikon etuosat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Ulosvetolaatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi, sisältäen hyllyt ja ulosvedettävän laatikon.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 16×16G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 595 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunaovella |
| Kahvan asemointi | alhaalla |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 33 kg |
| Korkeus | 750 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 400 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 16 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 16×16 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940033 |
|---|---|
| EAN | 4062406067311 |