Suurtilavuusyläkaappi ikkunaovilla 1000 mm 1000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvoilla, joissa on tappisylinterilukko. Kahva alakaapissa ylemmässä oven puoliskossa, yläkaapissa alemmassa puoliskossa.
Kaappi varustuksella 40×28G.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-suurtilakaappeihin ks. nro 942530–942583 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvetolaatikot suljettuina.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Väärä käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvetolaatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Ovet ovat sisältä vahvistetut ja lukittavissa 2K-Haptoprene-kahvalla ja tappisylinterilukolla. Kahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa alapuoliskossa.
Kaappi varustuksella 40×28G.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-suurtilavuuskaappeihin, katso nro 942530–942583 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
| Tuotetyyppi | Suurtilakaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Kahvan asemointi | alhaalla |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 81 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9410331000 |
|---|---|
| EAN | 4062406071530 |