Peruskaappi ulosvedettävällä laatikolla, ovet kokonaan peltiä 16×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varusteltu kaappi 20×20G, jossa laatikot 16×16G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen. Liukukahva alakaapissa oven yläosassa, yläkaapissa oven alaosassa.
Laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalipinta
Runko ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikon etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja laatikon.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja laatikot suljettuina.
- Laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tasaisella alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omatoimisesti.
- Älä ylikuormita kaappia, laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, laatikoiden ja hyllytason päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Varusteltu kaappi 20×20G, ulosvedettävät laatikot 16×16G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseksi. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikkojulkisivut antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja laatikon.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 16×16G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 645 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ovilehti kokonaan peltiä |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 35 kg |
| Korkeus | 800 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 400 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 16 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 16×16 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940021 |
|---|---|
| EAN | 4062406067182 |