Alakaappi laatikolla, ikkunalliset ovet 36×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa on 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaukseen. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Ulosvedettävät laatikot, etukorkeus 125 mm.
Varusteltu kaappi 40×20G, ulosvedettävät laatikot 36×16G.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikoiden etusarjat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja ulosvedettävät laatikot.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja tarvikkeet, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.<Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi ehdottomasti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Virheellinen käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapilla, ulosvedettävillä laatikoilla tai hyllytasoilla.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasoitusjalusta alakaapissa, jossa 4 erikseen säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien kompensointiin. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Varusteltu kaappi koossa 40×20G, laatikot 36×16G.
Maalaus
Runko ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikoiden etuosat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi, sisältää hyllyt ja laatikot.
Huomautus
Hyllyt ja GridLine-kaappien lisävarusteet, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 36×16G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 745 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 57 kg |
| Korkeus | 900 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 900 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 36 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 36×16 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940103 |
|---|---|
| EAN | 4062406068721 |