Peruskaappi vetolaatikolla, ikkunaovet
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Varusteltu kaappi 20×20G, ulosvetolaatikot 16×16G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisältä ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa on 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Ulosvetolaatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalaus
Runko ja ulosvetolaatikon runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Ulosvetolaatikon runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja ulosvetolaatikon.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvetolaatikot suljettuina.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapilla, ulosvetolaatikoilla tai hyllytasoilla.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Varusteltu kaappi 20×20G, vetolaatikot 16×16G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaukseen. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Vetolaatikoiden etukorkeus 125 mm.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikkojulkisivut antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi, sis. hyllyt ja vetolaatikko.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja lisävarusteet ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 16×16G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 595 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 33 kg |
| Korkeus | 750 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 400 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 16 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 16×16 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940023 |
|---|---|
| EAN | 4062406067236 |