Käsikäyttöiset metallipyörösahat 8320
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokkaat metallikatkaisusahat profiilien ja teräs- sekä ei-rautametalliputkien sekä levyjen, metallilevyjen ja sandwich-paneelien turvalliseen ja purseettomaan sahaamiseen ilman kipinöintiä.
- Jäähdytys-/voiteluainetta ei tarvita.
- Jälkikäsittelyä ei tarvita.
- Sekunninnopeat leikkaukset.
Käsikäyttöinen metallipyörösaha.
- Sahanterän tarkka ohjaus, vähäinen purseiden muodostuminen.
- Tukeva vastelevy.
Huomautus
Ohjauskisko 078234:lle saatavana pyynnöstä:
Ohjauskisko 1400 mm koolle 8320
Ohjauskisko 600–1200 mm koolle 8230.
Metallikatkaisusaha DRY MITER Cutter 9410ND hienosahaukseen pehmeissä ja herkissä materiaaleissa saatavana pyynnöstä.
Rakenne
Metalli-käsipyörösaha.
- 120 mm leikkuusyvyys ohjauskiskolla.
- Optimaalinen sandwich-paneelien, trapetsipellin, kaapelihyllyjen, teräsputkien, raudan ja ei-rautametallien, komposiittimateriaalien jne. sahaamiseen, paksuus enintään 12 mm.
- Suljettu rakenne estää lastujen lentämisen käyttäjää kohti.
- Kevyt magnesiumrakenne – vain 8,4 kg.
Toimitussisältö
Sis. 1 × sahanterä 84Z nro 078242 koko 84.
Rakenne
Tehokkaat metallipyörösahat profiilien ja putkien (teräs, ei-rautametallit) sekä levyjen, metallilevyjen ja sandwich-paneelien turvalliseen ja purseettomaan sahaukseen ilman kipinöintiä.
- Ei tarvita jäähdytys-/voiteluainetta.
- Jälkikäsittelyä ei tarvita.
- Leikkaukset sekunneissa.
Käsipyörösaha metallille.
- Terän tarkka ohjaus, vähäinen purseiden muodostuminen.
- Tukeva vastelevy.
Huomautus
Ohjainkisko tuotteelle 078234 saatavana pyynnöstä:
Ohjainkisko 1400 mm koolle 8320
Ohjainkisko 600–1200 mm koolle 8230.
Metallipyörösaha DRY MITER Cutter 9410ND hienosahaukseen pehmeissä ja herkissä materiaaleissa saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Paino | 8.4 kg |
| Valmistajan merkintä | 8320 |
| Enimmäiskierrosluku: | 1700 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1800 W |
| Sahanterän ⌀ | 320 mm |
| Verkkojännite | 230 V |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 120 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0782348320 |
|---|---|
| EAN | 4260052318508 |