Käsikäyttöiset metallipyörösahat 8230
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Jepsonpower
- Tuotenumero
- G0782348230
- Varastotilanne
- 26kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokkaat metallipyörösahat profiilien ja teräsputkien, ei-rautametallien sekä levyjen, metallilevyjen ja sandwich-paneelien turvalliseen ja purseettomaan sahaamiseen ilman kipinöintiä.
- Jäähdytys-/voiteluainetta ei tarvita.
- Jälkikäsittelyä ei tarvita.
- Salamannopeat leikkaukset.
Käsipyörösaha metallille.
- Tarkka terän ohjaus, vähäinen purse.
- Vankka vastelevy.
Huomautus
Ohjainkisko 078234:lle toimitetaan pyynnöstä:
Ohjainkisko 1400 mm koolle 8320
Ohjainkisko 600–1200 mm koolle 8230.
Metallipyörösaha DRY MITER Cutter 9410ND hienosahaukseen pehmeissä ja herkästi vaurioituvissa materiaaleissa saatavissa pyynnöstä.
Rakenne
Metallin käsipyörösaha.
- Liikuteltava – tukeva ja kevyt – vain 7,1 kg.
- Ihanteellinen ohutlevyn, sandwich-paneelien, ruostumattoman teräksen, metallilevyjen, putkien ja teräsprofiilien, ei-rautametallien ja komposiittimateriaalien sahaamiseen, enintään 10 mm:n paksuuteen.
Toimitussisältö
Sis. 1 kpl sahanterä 48Z nro 078239 koko 48 sekä kuljetuslaatikko.
Rakenne
Tehokkaat metallipyörösahat profiilien ja putkien (teräs, ei-rautametallit) sekä levyjen, metallilevyjen ja sandwich-paneelien turvalliseen ja purseettomaan sahaukseen ilman kipinöintiä.
- Ei tarvita jäähdytys-/voiteluainetta.
- Jälkikäsittelyä ei tarvita.
- Leikkaukset sekunneissa.
Käsipyörösaha metallille.
- Terän tarkka ohjaus, vähäinen purseiden muodostuminen.
- Tukeva vastelevy.
Huomautus
Ohjainkisko tuotteelle 078234 saatavana pyynnöstä:
Ohjainkisko 1400 mm koolle 8320
Ohjainkisko 600–1200 mm koolle 8230.
Metallipyörösaha DRY MITER Cutter 9410ND hienosahaukseen pehmeissä ja herkissä materiaaleissa saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Paino | 7.1 kg |
| Valmistajan merkintä | 8230 |
| Enimmäiskierrosluku: | 2600 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1700 W |
| Sahanterän ⌀ | 230 mm |
| Verkkojännite | 230 V |
| Suurin sahaussyvyys 45° | 56 mm |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 84 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0782348230 |
|---|---|
| EAN | 4260052466834 |