Käsikäyttöiset metallipyörösahat 8203
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokkaat metallikatkaisusahat profiilien ja teräs- sekä ei-rautametalliputkien sekä levyjen, metallilevyjen ja sandwich-paneelien turvalliseen ja purseettomaan sahaamiseen ilman kipinöintiä.
- Jäähdytys-/voiteluainetta ei tarvita.
- Jälkikäsittelyä ei tarvita.
- Sekunninnopeat leikkaukset.
Käsikäyttöinen metallipyörösaha.
- Sahanterän tarkka ohjaus, vähäinen purseiden muodostuminen.
- Tukeva vastelevy.
Huomautus
Ohjauskisko 078234:lle saatavana pyynnöstä:
Ohjauskisko 1400 mm koolle 8320
Ohjauskisko 600–1200 mm koolle 8230.
Metallikatkaisusaha DRY MITER Cutter 9410ND hienosahaukseen pehmeissä ja herkissä materiaaleissa saatavana pyynnöstä.
Rakenne
Metalli-käsipyörösaha.
- Syvyyden säätö asteikolla.
- Lastusäiliö.
- Sopii metallilevyille enintään 10 mm sekä sandwich-paneeleille ja profiileille enintään 67 mm.
Huomautus
Käsikäyttöisestä metallipyörösahasta on saatavana akkukäyttöinen versio nro 078234 koossa 8203E.
Rakenne
Tehokkaat metallipyörösahat profiilien ja putkien (teräs, ei-rautametallit) sekä levyjen, metallilevyjen ja sandwich-paneelien turvalliseen ja purseettomaan sahaukseen ilman kipinöintiä.
- Ei tarvita jäähdytys-/voiteluainetta.
- Jälkikäsittelyä ei tarvita.
- Leikkaukset sekunneissa.
Käsipyörösaha metallille.
- Terän tarkka ohjaus, vähäinen purseiden muodostuminen.
- Tukeva vastelevy.
Huomautus
Ohjainkisko tuotteelle 078234 saatavana pyynnöstä:
Ohjainkisko 1400 mm koolle 8320
Ohjainkisko 600–1200 mm koolle 8230.
Metallipyörösaha DRY MITER Cutter 9410ND hienosahaukseen pehmeissä ja herkissä materiaaleissa saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Paino | 6.3 kg |
| Valmistajan merkintä | 8203 |
| Enimmäiskierrosluku: | 3700 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1700 W |
| Sahanterän ⌀ | 203 mm |
| Verkkojännite | 230 V |
| Suurin sahaussyvyys 45° | 42 mm |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 67 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0782348203 |
|---|---|
| EAN | 4260052466797 |