Akkukäyttöinen käsipyörösaha LiHD-akulla KS18LTX66 Ks18ltx66
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS-kumppaneiden 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance Systemiä.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl LiHD-akkuja, pikalaturin, metaBOXin, kovametallisen pyörösahanterän (18 hammasta), rinnakkaisohjaimen ja kuusiokoloavaimen.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nroista 073870–073890.
Malli
Tehokas, kevyt johdoton pyörösaha yleiskäyttöön rakennustyömaalla. Yhteensopiva ohjainkiskojen kanssa.
- Integroitu LED-työvalo leikkauskohdan optimaaliseen valaistukseen.
- Alumiininen pohjalevy, jota voidaan käyttää suoraan Metabon sekä Mafellin, Boschin, Festoolin, Makitan, HiKOKIn, Hiltin ja muiden valmistajien ohjainkiskoilla.
- Nopeat, tarkat katkaisuleikkaukset helpon liitännän avulla Metabo KF -katkaisukiskoon (lisävaruste).
- Tehokas LiHD-akku ja harjaton Metabo-moottori takaavat maksimaalisen vetotehon ja pitkän sahausajan.
- Liitetyn imurin automaattinen käynnistys/sammutus CordlessControlilla (saatavana lisävarusteena).
- Sahanpurun poistoputki voidaan kääntää ja lukita erikseen jokaiseen työasentoon.
- 0 asteen asento säädettävissä maksimaalisen leikkaustarkkuuden varmistamiseksi.
- Selkeästi näkyvä leikkausindikaattori sahaamiseen merkinnän mukaan.
- Vankka ja kestävä painevaletun alumiinisen sahakotelon ansiosta.
- Kahva luistamattomalla pehmeällä otteella turvalliseen ohjaukseen.
- Imutoiminto liittämällä yleisimuriin.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl LiHD-akkuja, pikalaturin, metaBOXin, kovametallisen pyörösahanterän (18 hammasta), rinnakkaisohjaimen ja kuusiokoloavaimen.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Sahanterän reiän ⌀ | 20 mm |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V |
| Akkukapasiteetti | 8 Ah |
| Valmistajan merkintä | KS 18 LTX 66 BL |
| Enimmäiskierrosluku: | 4800 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Pakkaus | Metabox |
| Sahanterän ⌀ | 165 mm |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 66 mm |
| Paino ilman akkua | 3,5 kg |
| Suurin sahaussyvyys 45° | 43 mm |
| Paino akku mukaan lukien | 4,5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078186KS18LTX66 |
|---|---|
| EAN | 4061792192157 |