Pöytäporakone ALZTRONIC 6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Nopeasti pyörivä, pitkäikäinen ja tarkka pöytäporakone. Multitouch-näyttö, helppolukuinen naarmuuntumaton lasipinta. Helppo ja yhtenäinen käyttö näytössä olevilla kuvakkeilla. Digitaalinen poraussyvyyden näyttö ja nollapisteen määritys.
Vakiovarustelu:
- 5 tuuman TFT-LCD-näyttö ja kosketustoiminto: Karan kierrosluvun asetusarvon manuaalinen syöttö, kierrosluvun todellisen arvon näyttö, integroitu poraussyvyyden näyttö ja nollapisteen hyväksyntä kosketusnäytössä, virtuaalinen poraussyvyyden asteikko näytössä, koneen tilanäytöt ja varoitukset näytössä, huoltotiedot, valittavat käyttökielet: DE/ EN/ FR/ ES/ IT/ NL/ RU.
- Vaihtovirtamoottori 230 V, 50 Hz.
- Liitäntäpistoke asennettu valmiiksi, kaapelin pituus 3 m.
- Kierrosluvun säätö portaattomasti potentiometrillä.
- Kolme erillistä painiketta myötäpäivään - vastapäivään - seis (karan pysäytys jarrutuksella).
- Karasuoja, jossa on sähköinen varmistus.
- Sienipainike (lukittuva) hätäpysäytykseen.
- Pääkytkin, lukittava.
- Maali: DD-rakennemaali signaalivalkoinen RAL 9003, PANTONE 7545c, musta.
Ohje
Muut pöytäporakoneet ja valinnaiset varusteet, kuten LED-konevalo, teknologiatietokone jne. ovat saatavilla tilauksesta.
Malli
Korkeussäädettävä ja käännettävä porapää.
Toiminto
IP54: Suojaus kaikista suunnista tulevalta roiskevedeltä ja pölyn kerääntymiseltä sisällä (pölysuojattu) ja täydellinen kosketussuojaus.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pylväsporakone |
|---|---|
| Karan iskunpituus | 40 mm |
| Valmistajan merkintä | ALZTRONIC i6 |
| T-uran jako | 80 mm |
| Porauksen enimmäis-⌀ teräkseen | 6 mm |
| Poraus-/porapään korkeudensäätö | käsipyörä |
| Maksimietäisyys karan ja pohjalevyn välillä | 250 mm |
| T-urien lukumäärä | 2 |
| Koneen pohjalevyn tehokas pinta-ala, korkeus | 240 mm |
| Karan ja pohjalevyn vähimmäisetäisyys | 110 mm |
| Koneen pohjalevyn tehokas pinta-ala, leveys | 300 mm |
| Pylvään ⌀ | 50 mm |
| T-uran nimellismitta | 12 mm |
| Kapasiteetti | 200 mm |
| Syöttö | manuaalinen |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Suurin kierretapin ⌀ teräksessä | M6 |
| Paino | 64 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 700 - 10000 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 700 W |
| Työkalukiinnike | B16 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0765636 |
|---|---|
| EAN | 2050002043503 |