Iskuporakone Uhev2860-2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Metabo
- Tuotenumero
- G075576UHEV2860-2
- Varastotilanne
- 4kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Suoritus
Tehopakkaus iskuporaukseen.
Iskuporakoneessa on suurtehoiskumekanismi ja tarkka pneumaattinen iskutoiminto, joka tuottaa vähäisellä painallusvoimalla iskut maksimaalisella iskuenergialla.
Toimitussisältö
Sis. lisäkahvan ja poraussyvyyden rajoittimen.
Suoritus
Metabo Quick: nopea, istukan vaihto ilman työkaluja.
Monitoimiporavasara, 4 toimintoa: iskuporaus, poraus kahdella vaihteella ja talttaus.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC) -täysaaltoelektroniikka materiaalille sopiville kierrosluvuille, jotka pysyvät vakiona kuormituksessa.
- Turvakytkin: mekaaninen voimansiirron irtikytkentä, kun poranterä jumittuu, turvallista työskentelyä varten.
- Säätöpyörä kierrosluvun ja iskutaajuuden esivalintaan.
- Kaksivaihteinen vaihteisto: kaksi porausnopeutta tehokkaaseen poraukseen puussa ja metallissa.
- Metabo Marathon -moottori pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten.
- Suurtehoiskumekanismi, tarkkuuslaakeroitu alumiiniseoskotelossa: kestävä ja tukeva.
- Täydellinen ergonomia käden läheisen painopisteen ja optimoidun kahvan muodon ansiosta.
- Alapuolinen kytkin on suojattu vaurioilta ja pölyltä.
- Uudelleenkäynnistyssuoja: estää tahattoman käynnistymisen sähkökatkon jälkeen.
- Lukittava kytkin miellyttävään työskentelyyn pitkäkestoisessa käytössä.
- Kaapelia säästävä pallonivel-läpivienti optimaaliseen liikkumavapauteen työssä.
Toimitussisältö
Sis. poravasaraistukka ja pikaistukka.
Rakenne
Tehopakkaus iskuporaukseen.
Iskuporassa on suurtehoiskukoneisto, jossa on tarkka pneumaattinen iskumechanismi, joka tuottaa mahdollisimman pienellä painallusvoimalla iskut, joilla on maksimaalinen iskuenergia.
Toimitussisältö
Sis. lisäkahva ja poraussyvyyden rajoitin.
Tekniset tiedot
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm; 6 mm; 13 mm; 6 mm; 13 mm; 6 mm |
|---|---|
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 35 mm; 30 mm; 35 mm; 30 mm; 35 mm; 30 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 28 mm; 28 mm; 28 mm |
| Suurin iskutaajuus | 4500 min-1 |
| Iskuenergia | 3,4 J |
| Paino | 3,3 kg |
| Valmistajan merkintä | UHEV 2860-2 Quick |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1100 W |
| Pakkaus | Metabox |
| Työkalunpitimen muoto | SDS Plus |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 900 min-1; 0 min-1; 0 - 900 min-1; 0 min-1; 0 - 900 min-1; 0 min-1 |
| Kaapelin pituus | 4 m |
| Nimellisjännite | 230 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G075576UHEV2860-2 |
|---|---|
| EAN | 4007430306234 |