Iskuporakone Sbev1300-2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Metabo
- Tuotenumero
- G075710SBEV1300-2
- Varastotilanne
- 9kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskuporaus korkealla käyttäjäsuojauksella.
Iskuporakoneet on varustettu Metabo S-automatic -turvakytkimellä. Jos pora jumittuu, käyttö kytkeytyy välittömästi mekaanisesti irti, jolloin käyttäjään kohdistuva takaiskuvääntömomentti minimoidaan.
Rakenne
- Uudelleenkäynnistyssuoja: Estää tahattoman käynnistymisen sähkökatkon jälkeen.
- Valittava pulssitoiminto tiukasti istuvien ruuvien avaamiseen ja sileiden pintojen esiporaukseen.
- Säätöpyörä kierrosluvun esivalintaan.
- Metabo Marathon -moottori pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten.
- Kara sisäkuusiokololla ruuvauskärjille mahdollistaa käytön ilman poraistukkaa.
- Vario-Tacho-Constamatic (VTC): Täysaaltosähköelektroniikka materiaalin mukaisille kierrosluvuille, jotka pysyvät vakiona kuormituksessa.
- Säätöpyörä kierrosluvun esivalintaan.
- Kestävä painevaletusta alumiinista valmistettu vaihdekotelo optimaaliseen lämmönpoistoon ja kestävyyteen.
- Käännettävä hiiliharjasilta maksimaalista tehoa varten myös vasenkäynnillä, esim. juuttuneiden ruuvien irrotukseen.
- Oikea-/vasenkäynti.
- Ylikuormitussuoja: Suojaa moottoria ylikuumenemiselta.
- Johdon säästävä pallonivel-läpivienti optimaaliseen liikkumisvapauteen työn aikana.
- Hiiliharjojen kulumisilmaisin.
Toimitussisältö
Sisältää pikaistukan, lisäkahvan, poraussyvyyden rajoittimen ja metaBOXin.
Malli
Iskuporaus suurella käyttäjäsuojauksella.
Iskuporakoneet on varustettu Metabo S-automatic -turvakytkimellä. Jos pora jumittuu, käyttö kytkeytyy välittömästi mekaanisesti pois päältä, jolloin käyttäjään kohdistuva reaktiovääntömomentti minimoidaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone |
|---|---|
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm; 16 mm; 10 mm; 16 mm; 10 mm; 16 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 25 mm; 40 mm; 25 mm; 40 mm; 25 mm; 40 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 22 mm; 22 mm; 22 mm |
| Suurin iskutaajuus | 58900 min-1 |
| Paino | 2.8 kg |
| Valmistajan merkintä | SBEV 1300-2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1300 W |
| Pakkaus | Metabox |
| Maksimivääntömomentti | 16 Nm; 44 Nm; 16 Nm; 44 Nm; 16 Nm; 44 Nm |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 1100 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 3100 min-1 |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0–1100 min−1; 0–3100 min−1; 0–1100 min−1; 0–3100 min−1; 0–1100 min−1; 0–3100 min−1 |
| Poraistukan kiristysalue | 1–13 mm |
| Kaapelin pituus | 4 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G075710SBEV1300-2 |
|---|---|
| EAN | 4007430312723 |