Iskuporakone Sbe800-2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskuporaus korkealla käyttäjäsuojauksella.
Iskuporakoneet on varustettu Metabo S-automatic -turvakytkimellä. Jos pora juuttuu, voimansiirto kytkeytyy välittömästi mekaanisesti irti, jolloin käyttäjään kohdistuva takaiskuvääntömomentti minimoituu.
Rakenne
- Metabo Marathon -moottori pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten.
- Kara sisäkuusiokololla ruuvauskärkiä varten mahdollistaa käytön ilman istukkaa.
Säätöpyörä kierrosluvun esivalintaan.
Toimitussisältö
Sisältää pikaistukan, lisäkahvan, poraussyvyysrajoittimen ja muovilaukun.
Malli
Iskuporaus suurella käyttäjäsuojauksella.
Iskuporakoneet on varustettu Metabo S-automatic -turvakytkimellä. Jos pora jumittuu, käyttö kytkeytyy välittömästi mekaanisesti pois päältä, jolloin käyttäjään kohdistuva reaktiovääntömomentti minimoidaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone |
|---|---|
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 8 mm; 13 mm; 8 mm; 13 mm; 8 mm; 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 25 mm; 40 mm; 25 mm; 40 mm; 25 mm; 40 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 20 mm; 20 mm; 20 mm |
| Suurin iskutaajuus | 51200 min-1 |
| Paino | 2,3 kg |
| Valmistajan merkintä | SBE 800-2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 800 W |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Maksimivääntömomentti | 10 Nm; 26 Nm; 10 Nm; 26 Nm; 10 Nm; 26 Nm |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 1200 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 3200 min-1 |
| Poraistukan kiristysalue | 1,5–13 mm |
| Verkkojännite | 230 V |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G075710SBE800-2 |
|---|---|
| EAN | 4061792248243 |