MultiMaster MM 700 Max Top, akku 71293661 71293661
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Markkinajohtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa versiossa, jossa on Starlock-työkalukiinnitys (parannettu voimansiirto, joka mahdollistaa yli 35 % korkeamman työskentelynopeuden).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, purkutyöt) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaalista esiporausta varten.
- Korkein mahdollinen laatu ja vakaus metallivaihteiston sekä kauttaaltaan käytettyjen kuula- ja neulalaakereiden ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-pehmusteiden ja pienen painon ansiosta.
Sopivin MultiTool mahdollisimman nopeaan työn etenemiseen rakennus- ja remonttitöissä bimetallisilla sahanterillä puulle, metallille ja muoville. Starlock Plus -työkalukiinnityksen ansiosta käytössäsi on noin 180 FEIN-lisävarustetta teholuokissa Starlock, Starlock Plus ja StarlockMax.
Toimitussisältö
Lisävarustesetti 60 osaa, laturi, 2 kpl AMPShare-litiumioniakkuja (18 V/4 Ah), imulaite, L-BOXX.
Huomautus
Sopivat akut löytyvät numeron 073851–073858 alta.
Toimitussisältö
2 kpl E-Cut Standard -sahanterä curved (35 mm), 2 kpl E-Cut Standard -sahanterä curved (65 mm), 1 kpl E-Cut Precision -sahanterä (35 mm), 1 kpl E-Cut Precision -sahanterä (65 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (10 mm), 2 kpl E-Cut pitkä sahanterä (35 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (32 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (42 mm), 1 kpl E-Cut Carbide Pro -sahanterä (32 mm), 1 kpl segmentoitu sahanterä (Ø 85 mm), 1 kpl HM-segmenttisahanterä, 1 kpl HM-raspi (kolmiomainen), 1 kpl lasta, 1 kpl moniterä, sienen muotoinen, 1 kpl moniterä, 1 kpl rei’itetty hiomalevy, 10 kpl hioma-arkkeja, rei’itettyjä (karkeus 60, 80, 120, 180), 1 kpl imulaite, 1 kpl pikalaturi GAL 1880 CV, 2 kpl litiumioniakkupaketteja (18 V/4 Ah), 1 kpl muovinen työkalulaukku (L-Boxx 136).
Rakenne
Markkinoiden johtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uudessa versiossa Starlock-työkalukiinnityksellä (parannettu voimansiirto, joka antaa yli 35 % korkeamman työnopeuden).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, irrotus) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaalista työskentelyä varten.
- Mahdollisimman korkea laatu ja vakaus metallivaihteiston sekä kuulalaakereiden ja neulalaakereiden johdonmukaisen käytön ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-inserttien ja alhaisen painon ansiosta.
Sopivin MultiTool mahdollisimman nopeaan työskentelyn etenemiseen remontointi- ja saneeraustöissä bimetallisahanterillä puulle, metallille ja muoville. Starlock Plus -työkalukiinnityksen ansiosta käytössäsi on noin 180 FEIN-lisävarustetta teholuokissa Starlock, Starlock Plus ja StarlockMax.
Toimitussisältö
Lisävarustesetti 60 osaa, laturi, 2 kpl AMPShare-litiumioniakkuja (18 V/4 Ah), pölynpoistolaite, L-BOXX.
Huomautus
Sopivat akut löytyvät numeroista 073851–073858.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Oskillointityökalut |
|---|---|
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (L-Boxx) |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Bosch 18 V |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 2,0 astetta |
| Paino | 1.8 kg |
| Valmistajan merkintä | AMM 700 Max TOP |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Työkalukiinnike | StarlockMax |
| Epäkeskotaajuus | 10000 - 19500 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 4 Ah |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07780671293661 |
|---|---|
| EAN | 4014586895277 |