MultiMaster AMM 300 Plus Start Akku 71293261 71293261
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Markkinoiden johtava värähtelevä työkalu kolmessa eri teholuokassa (SuperCut, MultiMaster, MultiTalent) uutena versiona, jossa Starlock-työkalukiinnitys (parannettu voimansiirto, yli 35 % suurempi työskentelynopeus).
- Lähes rajattomat käyttömahdollisuudet (sahaus, hionta, kaavinta, katkaisu, purku) värähtelevän liikkeen ansiosta (vähäinen pölynmuodostus).
- Portaaton elektroninen kierrosluvun säätö optimaaliseen työstöön.
- Korkein mahdollinen laatu ja vakaus metallivaihteiston sekä kauttaaltaan käytettyjen kuula- ja neulalaakereiden ansiosta.
- Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun, Softgrip-insertien ja pienen painon ansiosta.
Starlock Plus -työkalukiinnityksen ansiosta käytössäsi on noin 100 FEIN-lisätarviketta Starlock- ja Starlock Plus -teholuokissa.
MultiTool laajennus- ja remonttitöihin: perusvarustus puun, metallien, kipsilevyjen ja muovin sahaamiseen.
Toimitussisältö
1 kpl muovinen työkalulaukku, 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (35 mm), 1 kpl E-Cut Long-Life -sahanterä (65 mm), 1 kpl Universal E-Cut -sahanterä (44 mm).
Sis. 1 kpl pikalaturi ALG 80, 2 kpl litiumioniakkuja (12 V / 3 Ah).
Huomautus
Sopivat vara-akut ja laturit saatavilla nrosta 073834 ja 073845.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Oskilloiva työkalu |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 12 V |
| Amplitudi (värähdysliike) | 2 × 1,6° |
| Paino | 1,5 kg |
| Valmistajan merkintä | AMM 300 Plus Start |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Työkalukiinnike | Starlock, Starlock Plus |
| Epäkeskotaajuus | 11500 min-1 |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| Akun jännite | 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07782571293261 |
|---|---|
| EAN | 4014586892955 |