Akkukäyttöinen pistooliruuvinväännin Clbp08q
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Johdottomat Cleco® CellClutch™ -kokoonpanotyökalut ovat älykkäitä mutta silti helppokäyttöisiä, ja ne tuovat ohjelmoitavuuden kokoonpanolinjalle klassisen laskentatoiminnon kera. Tarkkuus ja toistettavuus CMK-arvolla > 1,67 (toleranssi ± 10 % standardin ISO 5393 mukaisesti).
- Helppo ohjelmoida: Ohjelmoi kierrosluku ja ruuvaus useassa vaiheessa, jolloin vältät virheet ja parannat tuottavuutta.
- Testattu Cleco-kytkin: Tarjoaa luotettavuutta ja pitkän käyttöiän tuotantolinjalla.
- Käyttäjän tilavalo: Värinäyttö ruuvauksen ja sarjalaskennan tilalle.
- Monivärinen LED: Työvalo lisä-”OK/NOK”-kuittaukseen käyttäjälle ja samalla työkappaleen valaisuun.
- Ohjelmoitavat ruuvausstrategiat: Poista kierrevauriot ja kiristysvirheet ohjelmoitavilla nopeuksilla ja strategioilla.
- Yhtenäinen akkujärjestelmä.
Toimitussisältö
Ilman hylsyä, ilman akkuja ja ilman laturia.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroilla 073827 koko MB18; 073816 koko MB18 sekä numerolla 073840. Vääntömomentin säätämiseen tarvitaan esiasetuslaite; niitä on saatavana alkaen numerosta 654381.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Hetkellinen aikaväli | 2.1 - 8 Nm |
| Työkalukiinnike | Pikavaihtoistukka |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Paino ilman akkua | 1.04 kg |
| Pituus | 213.5 mm |
| Korkeus | 209 mm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/4 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 8 Nm |
| Enimmäiskierrosluku: | 985 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G071143CLBP08Q |
|---|---|
| EAN | 697099651550 |