Satinointikone TRINOX FLEX Sarja
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas satiinointikone TRINOFLEX BSE 14-3 100 vakiotoiminnolla.
- Kierrosluvun esivalinta ja vakio kierrosluku kierroslukumittarilla.
- Pehmokäynnistys, ylikuormitussuoja ja uudelleenkäynnistyksen esto sähkökatkon jälkeen.
- Täysvalettu elektroniikkamoduuli estää pölyn aiheuttamat vauriot.
Käyttötiedot
Satiinointiin, kiillotukseen, harjaukseen, tasoitukseen, ruosteenpoistoon ja jäysteenpoistoon.
Toimitussisältö
Satiinointikone BSE14-3 100, 1 satiinointilisäosa BS100.
Rakenne
Erinomainen työkalulisäosavalikoima pikaliittimellä, joka mahdollistaa järjestelmälisäosien "satiinointi" ja "putkihihnahionta" työkaluttoman vaihdon.
Toimitussisältö
Sis. 1 kpl satiinointilisäosa BS 100, 1 kpl kuminen ilmatela, 1 kpl ilmapumppu, 1 kpl hiomakangas A 280/fine, hiomahylsysarja 17 osaa, 1 kpl kuljetuslaukku L-BOXX® 238.
Hiomahylsysarja 15 osaa koostuen:
- 1 kpl hiomahylsy MESHFLEX A 400.
- 3 kpl hiomahylsyjä ZIRCOFLEX P 80; P 120 (kumpaakin).
- 3 kpl hiomahylsyjä CERAFLEX K 120.
- 3 kpl hiomahylsyjä CORUFLEX P180.
- 1 kpl Superfinishing-hylsy S600; S 1500 (kumpaakin).
Rakenne
Tehokas TRINOFLEX BSE 14-3 100 -satinointikone, jossa vakiokierroslukuelektroniikka.
- Kierrosluvun esivalinta ja vakio kierrosluku kierroslukumittarilla.
- Pehmeäkäynnistys, ylikuormitussuoja ja uudelleenkäynnistyksen esto sähkökatkon jälkeen.
- Täysvalettu elektroniikkamoduuli estää pölystä johtuvat vauriot.
Käyttötiedot
Satinointiin, kiillotukseen, harjaukseen, tasoitukseen, ruosteenpoistoon ja jäysteenpoistoon.
Toimitussisältö
Satinointikone BSE14-3 100, 1 kpl lisävarustesarja satinointiin BS100.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Satinointikone |
|---|---|
| Kiillotustyökalun pituus | 100 mm |
| Paino | 2.9 kg |
| Valmistajan merkintä | BSE 14-3 100 set |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1400 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 0 m/s2 |
| Kierroslukualue | 1000 - 3500 min-1 |
| Työkalukiinnike | 19 |
| Suurin kiillotustyökalun ⌀ | 125 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077751SET |
|---|---|
| EAN | 4030293187184 |