Putkinauhahiomakone Sarja
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tehokas putkinauhahiomakone, jossa kierrosluvun esivalinta ja vakionopeus kierroslukumittarilla, pehmeä käynnistys, uudelleenkäynnistyssuoja, ylikuormitussuoja ja lämpötilavalvonta.
Työkaluton vaihto järjestelmäetupäähän satiinointiin ja putkinauhahiomiseen. Valettu elektroniikkamoduuli estää pölyn aiheuttamat vauriot. Laadukas, jousitettu hiomavarsi, jossa 2 hihnapyörää putkien optimaaliseen ympäröintiin jopa maks. 270°.
Toimitussisältö
1 putkinauhahiomakone BRE14-3 125SET, 1 putkinauhahiomalisä BR125, 1 Superfinishing-nauha S600 ja 1 Superfinishing-nauha S1500, 1 Meshflex-hiomanauha A240 ja 1 Meshflex-hiomanauha A400, 5 hiomanauhaa Coruflex P80, 5 hiomanauhaa Coruflex P120, 5 hiomanauhaa Coruflex P220, 1 kuljetuslaukku L-BOXX® 238.
Huomautus
Hiontakangasnauhat, katso alkaen nro 558408.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Putkinauhahiomakone |
|---|---|
| Paino | 3.6 kg |
| Valmistajan merkintä | BRE14-3 125SET |
| Nauhan leveys | 40 mm |
| Nauhan pituus | 760 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Suurin nauhanopeus | 10 mm/s |
| Työstettävä putken ⌀ | 125 mm |
| Tehonkulutus | 1400 W |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 0 m/s2 |
| Tyyppi | SET |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077761SET |
|---|---|
| EAN | 4030293187191 |