Nauhahiomakone GI 790202
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GRIT GI -nauhahiomaohjelma teollisuuden vaativiin tarpeisiin: tukevarakenteinen, erittäin tehokkailla moottoreilla.
- Hyvä taloudellisuus parhaalla mahdollisella aineenpoistokapasiteetilla.
- Tehokas moottori 4 kW (400 V, 3~, 50 Hz).
- Patentoitu nauhankiristysjärjestelmä,
- Korkea työturvallisuus: pysäytin, hiontarako ja silmäsuoja voidaan säätää yksilöllisesti.
Perusmoduuli teolliseen nauhahiontaan.
- Mukava käsiteltävyys, alhainen tärinätaso.
- Vakionopeudella suuren työstötehon saavuttamiseksi.
- Mahdollisuus liittää keskitettyihin pölynpoistojärjestelmiin
Käyttötiedot
Yhdessä konejalkojen nro 077614 kanssa nauhahiomakoneena, sekä lisämoduuleilla säde-, pituus-, taso- ja centerless-hiontaan sekä särmänpoistoon.
Toimitussisältö
Sisältää CEE-pistokkeen (16 A), 1 hiomanauha.
Huomautus
Hiomanauhat ks. nro 558310 eteenpäin sekä nro 558453-56.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nauhahiomakoneet |
|---|---|
| Paino | 65 kg |
| Valmistajan merkintä | GI 75 2H |
| Nauhan leveys | 75 mm |
| Nauhan pituus | 2000 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 1020 mm |
| Kokonaisleveys | 540 mm |
| Kokonaispituus | 970 mm |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 1500 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 3000 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077613790202 |
|---|---|
| EAN | 2050001676764 |