Kaksoishiomakone 400 V DSD200P Dsd200p
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaksoishiomakone hiontaan, teroitukseen, jäysteenpoistoon ja teräslankaharjaa käytettäessä myös teräksen ja metallien ruosteenpoistoon. Integroitu LED-valo valaisee työskentelyalueen optimaalisesti. Laadukkaat kiinnityslaipat mahdollistavat laikkojen parhaan tasaisuuden ja pitkän käyttöiän.
- Työkappaletuki, säädettävissä ilman työkaluja.
Toimitussisältö
Sisältää normaalikorundihiomalaikat 36 P ja 60 N, kipinäsuojalasit, työkappaletuen ja kuusiokoloavaimet.
Huomautus
Sopivia hiomalaikkoja on saatavilla alkaen nro 596100 ja nro 568733.
Rakenne
- Kaksoishiomakone kolmivaihemoottorilla, jossa on erityisen suuri vääntömomentti ja joka soveltuu suuriin kuormituksiin.
- Kaksipuolinen imuliitäntä, sopii yleisiin liitäntäholkkeihin.
- Suuri, kallistettava työkalutuki käytännöllisellä V-uralla hitsausneulojen hiontaan.
- Teräksen ja metallien hiontaan, katkaisuun, jäysteenpoistoon ja ruosteenpoistoon.
- Soveltuu teräslankaisille pyöröharjoille ruosteenpoistoon.
- Integroitu LED-valo työskentelyalueen optimaaliseen valaistukseen.
- Alhainen melutaso, vähäinen tärinä, huoltovapaa induktiomoottori.
- Laikkojen paras tasaisuus ja pitkä käyttöikä laadukkaiden kiinnityslaippojen ansiosta.
- Uudelleenkäynnistyssuoja: estää tahattoman käynnistymisen sähkökatkon jälkeen.
Rakenne
Kaksoishiomakone hiontaan, teroitukseen, jäysteenpoistoon ja teräsharjaa käytettäessä myös teräksen ja metallien ruosteenpoistoon. Integroitu LED-valaisin valaisee työalueen optimaalisesti. Laadukkaat kiinnityslaipat mahdollistavat laikkojen maksimaalisen tasaisuuden ja pitkän käyttöiän.
- Työkappaletuki säädettävissä ilman työkaluja.
Toimitussisältö
Sisältää normaalikorundi-hiomalaikat 36 P ja 60 N, kipinäsuojalasit, työkappaletuen ja kuusiokoloavaimet.
Huomautus
Sopivia hiomalaikkoja saatavilla alkaen nro 596100 ja nro 568733.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaksoishiomakone |
|---|---|
| Paino | 17,8 kg |
| Valmistajan merkintä | DSD 200 Plus |
| Enimmäiskierrosluku: | 2980 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 750 W |
| Kaapelin pituus | 1,8 m |
| Teho | 400 V |
| Hiomalaikan paksuus t | 25 mm |
| Hiomalaikan reiän ⌀ h | 32 mm |
| Hiomalaikan ⌀ d | 200 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077541DSD200P |
|---|---|
| EAN | 4061792226043 |