Akkukulmahiomakoneet 71200462
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kulmahiomakoneet, akkukäyttöisetToimitussisältöIlman akkuja ja ilman laturia. Sisältää suojakuvun, työkaluttoman pikakiristysmutterin, tärinänvaimennuskahvan, avaimen, kuljetuslaukun.
Rakenne
Pölyä kestävä ja tehokas 18 V:n akkukulmahiomakone tehokkaaseen katkaisuun, hiontaan ja purseiden poistoon asennustöissä.
- Huoltovapaa, hiiliharjaton EC-moottori innovatiivisilla jäähdytysrivoilla optimaaliseen jäähdytykseen, mukaan lukien lämpötilan valvonta.
- Erittäin tasainen käynti ja vähäinen tärinä erikseen laakeroidun, rungosta irtikytketyn moottorin sekä 4 lisätärinänvaimentimen ansiosta.
- Laaja käyttäjänsuojaus: pehmokäynnistys, uudelleenkäynnistyksen esto, elektroninen ylikuormitussuoja, jarru.
- Maksimaalinen työteho FEIN HighPower -litiumioniakuilla. Suurvirta-kennot, jotka antavat pysyvästi suuren virran ja 75 % suuremman virran kuin litiumioniakut.
- Pölysuojattu, erillinen moottorielektroniikka kahvassa.
- FEIN SafetyCell Technology. Suojaa akkua ja konetta ylikuormitukselta, ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta.
- Maksimaalinen vapaus FEIN MultiVolt -liitännän ansiosta: 18 V:n akkukoneita, joissa on Multi-Volt-liitäntä, voidaan käyttää kaikilla FEIN litiumioniakuilla 12:sta 14:n kautta 18 volttiin.
Etu
- Maksimaalinen kestävyys seuraavan sukupolven hiiliharjattomien FEIN PowerDrive -moottorien ansiosta.
- Suojaa moottoria aggressiiviselta keraamiselta ja mineraalipohjaiselta pölyltä täysin suljetun moottorikotelon ansiosta.
- Täydellinen kaikkiin käyttökohteisiin.
Optimaaliset nopeudet, sovitettu monille hioma-aineille ja materiaaleille portaattoman elektronisen kierrosluvun esivalinnan ansiosta.
Huomautus
Sopivia akkuja ja latureita saatavilla alkaen nro 073832.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kulmahiomakoneet |
|---|---|
| Usp1 | 18V |
| Paino | 1.95 kg |
| Valmistajan merkintä | CCG 18-125 BLPD |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 5 m/s2 |
| Levyn enimmäis-⌀ | 125 mm |
| Pehmokäynnistys | kyllä |
| Uudelleenkäynnistyksen esto | kyllä |
| Kuolleen miehen kytkin | kyllä |
| Takapotkun pysäytin | ei |
| Ylikuormitussuoja | kyllä |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fein tyyppi E 18 V |
| Sarja | X-LOCK-järjestelmä |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 2500–8500 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07714571200462 |
|---|---|
| EAN | 4014586888576 |