Kiillotuskone Pe14-118
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
KiillotuskoneRakenne- Mikroprosessorielektroniikka: portaaton kierrosluvun esivalinta, kierrosluvun vakiona pito kierroslukumittarin avulla, ylikuormitussuoja, uudelleenkäynnistyssuoja ja lämpötilan valvonta.
- Tehokas 1400 W moottori, jossa suurtehotuuletin optimaalista jäähdytystä varten.
- Litteä vaihdepää pienentää etäisyyttä pintaan. Tämä mahdollistaa koneen turvallisen hallinnan kaikissa asennoissa.
- Kahvan suojus: ergonomisesti muotoiltu SoftGripillä.
- Kaasukytkin, joka mahdollistaa hitaan ja herkän käynnistyksen (käynnistyskierrosluku tasolla 1
(250/min)) sekä lukitus jatkuvaan käyttöön. - Optimoitu ilmankierto, joka takaa moottorin ja vaihteiston parhaan mahdollisen jäähdytyksen. Ei
käyttäjää häiritsevää poistoilmaa. - Kumipäällysteinen laskutuki turvallista laskemista varten
Käyttötiedot
Erityisesti suurten vaaka- ja pystypintojen työstöön. Soveltuu autoteollisuuteen, laivanrakennukseen ja ilmailuun. Kiillotus erittäin alhaisella kierrosluvulla ja suurella vääntömomentilla, esim. lämpöherkille pinnoille.
Kiillotuskone
Tekniset tiedot
| Paino | 2.3 kg |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | PE 14-1 180 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1400 W |
| Kierroslukualue | 250 - 1380 min-1 |
| Työkalukiinnike | M 14 |
| Suurin kiillotustyökalun ⌀ | 250 mm |
| Kaapelin pituus | 4 m |
| Leveys | 117 mm |
| Pituus | 405 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G077771PE14-118 |
|---|---|
| EAN | 4030293166806 |