Johdoton 4-vaihteinen porakoneruuvinväännin 711set
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Johdoton 4-vaihteinen pora-/ruuvinväänninEdutPatentoitu 4-portainen vaihteisto.
Toimitussisältö
Ilman akkua ja ilman laturia.
Laaja ammattilaistason kierretappisarja, ihanteellinen metallin työstöön.
- QuickIN-teräpidin (1/4").
- QuickIN-kierteityssovitin, jossa 2 kiristysholkkia.
- QuickIN-uransovitin.
- Kulmapää.
Tuotekuvaus
Tehokas 12 V akkukäyttöinen ruuvinväännin harjattomalla moottorilla, 4-portaisella vaihteistolla ja irrotettavalla poraistukalla.
- Harjaton FEIN PowerDrive -moottori, tehokas ja huoltovapaa, maksimaaliseen tehokkuuteen ja käyttöikään.
- QuickIN-pikavaihtojärjestelmä.
- Irrotettava, kokonaan metallinen poraistukka erinomaisella kuormitettavuudella erittäin vaativissa olosuhteissa.
- Optimaalinen leikkuunopeus jokaiselle porahalkaisijalle täysin metallisen 4-portaisen vaihteiston ansiosta.
- Patentoitu 4-portainen vaihteisto suorakytkennällä tehokkaaseen ruuvaamiseen ja poraamiseen optimaalisesti sovitetulla kierrosluvulla sekä kierteitykseen.
Malli
Johdoton porakoneruuvinväännin
- Tarkkoihin poraus- ja ruuvaustuloksiin.
- Elektroninen kierrosluvun säätö rauhalliseen ja turvalliseen käynnistykseen porattaessa ja ruuvatessa, oikea/vasen pyörimissuunta.
- Kestävä metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Hyvä painotasapaino ja ergonomia Softgrip-inserttien ansiosta pitkäkestoiseen käyttöön ilman rasitusta.
- Litiumioniakut suurelle virranantokyvylle, erillisellä kennovalvonnalla ja kapasiteetti-indikaattorilla.
Tehokas 12 V:n johdoton ruuvinväännin harjattomalla moottorilla, 4-portaisella vaihteistolla ja irrotettavalla poraistukalla.
- Harjaton FEIN PowerDrive -moottori, tehokas ja huoltovapaa maksimaaliseen tehokkuuteen ja käyttöikään.
- QuickIN-pikavaihtojärjestelmä.
- Irrotettava poraistukka, kokonaan metallia, ylivertaiseen kuormitettavuuteen vaativimmissakin olosuhteissa.
- Optimaalinen leikkausnopeus kaikille porahalkaisijoille täysin metallisen 4-portaisen vaihteiston ansiosta.
- 6 mm metalliin neljännellä vaihteella porattaessa 2 500 r/min.
- Tehokas kierteitys ensimmäisellä vaihteella.
- Optimaaliset kierrosluvut itseporautuville ruuveille, levyporille tai kierteitykseen.
- Kompakti, pituus 150 mm (ilman poraistukkaa).
- FEIN SafetyCell Technology. Suojaa akkua ja konetta ylikuormitukselta, ylikuumenemiselta ja syväpurkautumiselta
- Huoltovapaa, harjaton EC-moottori, jonka hyötysuhde on 30 % korkeampi kuin DC-moottoreilla ja kierrosluku vakaampi.
- Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa kymmenkertainen käyttöikä verrattuna tavanomaisiin DC-moottoreihin.
- Patentoitu 4-portainen vaihteisto suoralla kytkennällä tehokkaaseen ruuvaukseen ja poraukseen optimaalisesti sovitetulla kierrosluvulla sekä kierteitykseen.
Mekaaninen momentin katkaisu, säädettävissä 20 portaassa, erillinen poraustila.
Huomautus
Sopiva aloitussarja (sis. vara-akut ja laturin) on saatavilla numerolla 073832 koko 9260431701.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pora-/ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 12V |
| Usp2 | Pikakiristysistukan kiristysalue 1,5–13, kuljetuslaukussa, soveltuu puulle ja teräkselle |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Fin tyyppi E 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 13 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 40 mm |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Maksimivääntömomentti, kova | 40 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 20 Nm |
| Paino | 1,3 kg |
| Valmistajan merkintä | ASCM 12Q SET |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 400 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 700 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | <2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1,5 - 13 mm |
| Enimmäiskierrosluku 4. vaihteella | 2500 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 3. vaihteella | 1400 min-1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Sopii materiaalille | Puu; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G070204711SET |
|---|---|
| EAN | 2050002046504 |