Akkukäyttöinen porakone/ruuvinväännin ONE-KEY™
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Tehokas akkukäyttöinen iskuporakone/ruuvinväännin, jossa 2 nopeutta ja moniasentoinen vääntömomentin säätö.
- REDLITHIUM-ION™ Red litiumioniakut erillisellä kennojen valvonnalla ja varaustilan ilmaisimella.
- Kestävä metallinen vaihteistokotelo pitkää käyttöikää varten.
- FIXTEC-metallinen pikaistukka karalukituksella.
- Softgrip-kahva korkeaa käyttömukavuutta varten.
- LED-valo työalueen valaisuun.
- Hiiliharjaton POWERSTATE™-moottori (ei kokoa M18BPD4) maksimaalista hyötysuhdetta varten. Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa 10 kertaa pidempi käyttöikä verrattuna tavallisiin DC-moottoreihin.
- REDLINK PLUS™-elektroniikka – ylikuormitussuoja ja tehonsäätö.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeron 073801–073840 alta.
Sopiva Bluetoot®h-seurantamoduuli löytyy numeron 070103 alta, koko BTT-1.
Rakenne
FUEL™ ONE-KEY™ – FUEL™-laitteiden uusin sukupolvi, jossa integroitu Bluetooth®-tekniikka yksilölliseen konfigurointiin, verkkopohjaiseen varastonhallintaan ja laiteraportointiin.
Toimitussisältö
Sisältää 2 kpl litiumioniakkua, laturin, kuljetuslaukun (HD-laatikko) ja vyöklipsin.
Rakenne
- Tehokas akkukäyttöinen iskevä porakone/ruuvinväännin, 2 nopeutta ja moniportainen momentinsäätö.
- REDLITHIUM-ION™ REDLITHIUM-ion-akut erillisellä kennojen valvonnalla ja lataustilan ilmaisimella.
- Vankka metallinen vaihdekotelo pitkää käyttöikää varten.
- Metallinen FIXTEC-pikaistukka karalukituksella.
- Softgrip-kahva korkean käyttömukavuuden takaamiseksi.
- LED-valo työalueen valaisuun.
- Harjaton POWERSTATE™-moottori (ei koko M18BPD4) parhaan mahdollisen hyötysuhteen saavuttamiseksi. Erittäin vähäinen kuluminen ja jopa 10× pidempi käyttöikä verrattuna vakiotasavirtamoottoreihin.
- REDLINK PLUS™-elektroniikka – ylikuormitussuoja ja tehonsäätö.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät nro 073801 – nro 073840.
Sopiva Bluetooth®-seurantamoduuli löytyy nro 070103, koko BTT-1.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Iskuporakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Maksimitärinät iskuporaustoiminnolla varustetun mukaan | 11.3 m/s2 |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Milwaukee tyyppi B 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 16 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 89 mm |
| Akkukapasiteetti | 5 Ah; 5 Ah; 5 Ah |
| Suurin kierrepora-⌀ betonissa | 16 mm |
| Maksimivärähtelyt standardin EN mukaisesti (ilman iskuporaustoimintoa) | 1,5 m/s2 |
| Moottorin rakenne | FUEL™ |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Paino | 2.2 kg |
| Valmistajan merkintä | M18ONEPD3-502X; M18ONEPD3-502X; M18ONEPD3-502X |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 500 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 2100 min-1 |
| Pakkaus | Järjestelmälaukku (HD = Heavy Duty) |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Maksimivääntömomentti | 158 Nm |
| Sovellusliitäntä | OneKey |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 070102 |
|---|---|
| EAN | 4058546476724 |