Akkukäyttöinen sokkoniittityökalu iBird® Pro 1 1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Gesipa
- Tuotenumero
- G7705171
- Varastotilanne
Tuotekuvaus
Suoritus
iBird® on verkkopohjaisesti ohjattava akkukäyttöinen asennustyökalu, joka voidaan WiFin tai Bluetoothin avulla yhdistää älypuhelimiin, tabletteihin tai asiakkaan IT-infrastruktuuriin maksuttoman sovelluksen kautta. Gesipa®-sovelluksen avulla saat mahdollisuuden keskitettyyn tiedonhallintaan ja tuotannolle relevantin tiedon keräämiseen (esim. kokonais-, päivä- ja asetuslaskurit, countdown, tason ja huollon näyttö, huolto-ohjeet ja huoltohistoria).
Työkalun merkkivalorengasta käytetään niittausprosessien visualisointiin, ja väritys voidaan asettaa yksilöllisesti sovelluksen kautta.
Etu
- Käyttäjäystävällinen työkalun yhdistäminen sovellukseen QR-koodilla.
- Käyttötilan optinen ilmaisu merkkivalorenkaalla.
- Helppo pääsy käyttö-, huolto- ja korjausohjeisiin.
- Niittausprosessien valvonta, prosessivarmuus, tila- ja huoltosymbolit.
Toimitussisältö
Sis. litiumioniakun nro 770529 ja laturin nro 770528, koko 2, muovilaatikossa. Suuttimet 17/32; 17/36; 17/40; 17/45.
Huomautus
Lisävarusteena saatava asetusprosessin assistentti tukee käyttäjää asetusprosessin säätämisessä ja niittausprosessien arvioinnissa. Lisätietoja tästä on kohdassa nro 770518, koko 1.
Tekniset tiedot
| Niittausvoima | 15000 N |
|---|---|
| Akkukapasiteetti | 18 Ah |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Akun jännite | 2.1 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Paino akku mukaan lukien | 2 kg |
| Iskunpituus | 25 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7705171 |
|---|---|
| EAN | 4007081081801 |