Paineilmaruuvain, automaattisesti sammuva S2416L
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaikki tekniset tiedot koskevat virtauspainetta 6,3 baaria ja ilmoitettua letkun sisähalkaisijaa.
- Täsmällinen, kulumaton katkaisukytkin.
- Erinomainen vääntömomenttitarkkuus.
Soveltuu erityisesti sarjaruuvaukseen, pikavaihtokärjenpidin kärjille E 6,3 (ks. nro 674200 alkaen).
Öljytön - paineilmanvoitelua ei tarvita.
Varaosa
Valikoidut huoltosarjat (Service-Kits):Lähes kaikkiin Atlas Copcon painetyökaluihin on pyynnöstä saatavissa varaosa-ja huoltosarjoja ennakoivaa huoltoa ja kunnossapitoa varten.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Paino | 0.9 kg |
| Valmistajan merkintä | S2416L |
| Enimmäiskierrosluku: | 1500 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Toteutus | Suora |
| Melutaso | 73 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 360 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | BSP |
| Maks. ruuvin ⌀ (8.8–12.9) | M3 |
| Hetkellinen aikaväli | 0.5 - 1.6 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G079165S2416L |
|---|---|
| EAN | 7322590017040 |