Paineilmakäyttöinen mutterinväännin 3/8"–1/2" 7769
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Chicago pneumatic
- Tuotenumero
- G0792027769
- Varastotilanne
- 20kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Kestävä mutterinväännin, jossa mukava yhden käden suunnanvaihto Side-2-Side-tekniikalla. Komposiittirunko, jossa kylmäeristävät ominaisuudet, sekä kestävä kaksoisvasaramekanismi. Hyvin tasapainotettu painonjakauma parempaa työskentelymukavuutta varten. Poistoilma johdetaan alas kahvan kautta.
Kiristysmomenttia voidaan säätää portaittain.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Pituus | 200 mm |
| Paino | 3.15 kg |
| Valmistajan merkintä | 7769 |
| Enimmäiskierrosluku: | 7000 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 12.6 m/s2 |
| Melutaso | 97 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 882 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 13 mm |
| Paineilmakytkentä | 3/8 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 407–1464 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 3/4 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M30 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0792027769 |
|---|---|
| EAN | 015451779610 |