Paineilmakäyttöinen mutterinväännin 3/8"–1/2"
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kestävä mutterinväännin, jossa mukava yhden käden suunnanvaihto Side-2-Side-tekniikalla. Komposiittirunko, jossa kylmäeristävät ominaisuudet, sekä kestävä kaksoisvasaramekanismi. Hyvin tasapainotettu painonjakauma parempaa työskentelymukavuutta varten. Poistoilma johdetaan alas kahvan kautta.
Kiristysmomenttia voidaan säätää portaittain.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Oikea-/vasenkätinen kierre | kyllä |
| Pituus | 175 mm |
| Paino | 2 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 7000 min-1 |
| Energiansyöttö | Paineilmatoiminen |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 12 m/s2 |
| Melutaso | 94.3 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 180 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 95 - 750 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M24 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 079202 |
|---|---|
| EAN | 015451780722 |