Paineilmakäyttöinen mutterinväännin 3/8"–1/2" 7739
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Chicago pneumatic
- Tuotenumero
- G0792027739
- Varastotilanne
- 14kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Kestävä mutterinväännin, jossa mukava yhden käden suunnanvaihto Side-2-Side-tekniikalla. Komposiittirunko, jossa kylmäeristävät ominaisuudet, sekä kestävä kaksoisvasaramekanismi. Hyvin tasapainotettu painonjakauma parempaa työskentelymukavuutta varten. Poistoilma johdetaan alas kahvan kautta.
Kiristysmomenttia voidaan säätää portaittain.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Pituus | 163 mm |
| Paino | 1.2 kg |
| Valmistajan merkintä | 7739 |
| Enimmäiskierrosluku: | 9900 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 6.9 m/s2 |
| Melutaso | 92 dB(A) |
| Suurin ilmankulutus | 564 l/min |
| Suositeltu letkun mitoitus (sisäinen ⌀) | 10 mm |
| Paineilmakytkentä | 1/4 tuumaa |
| Liitäntäkierre | NPT |
| Hetkellinen aikaväli | 68–414 Nm |
| Työkalunpitimen mitat | 1/2 tuumaa |
| Maks. ruuvi-⌀ (8,8−2,9) | M20 |
| Kiinnitysprofiili työkalunpitimeen | Neliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0792027739 |
|---|---|
| EAN | 015451591304 |