Digitaalinen XTL 3-piste sisäpikamittalaite 8–10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste sisäpikamittalaite pohjareiän mittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5−16 alkaen kovametalliset mittapäät. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Varma ja virheetön mittaus ilman noniusta. Ihanteellinen pystysuoriin porausmittauksiin.
Toiminnot
- Vaihto mm/tuuma.
- Kahden esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois/datan tallennuspainike.
Toimitussisältö
Mittavipu, mittapää UKAS-sertifikaatilla, sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498950 (koosta 20 alkaen), nro 498951 (kokoon 20 asti), asetusrenkaat nro 484030, jatkokappale nro 428510.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämittalaite |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Kalibrointi | B6 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Vakiomittasyvyys | 58 mm |
| Mitta a | 1,9 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 121 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| Mittausalue | 8–10 mm |
| Virheraja | 0,004 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4287608-10 |
|---|---|
| EAN | 2050001706416 |