Digitaalinen XT sisäpuolinen pikamittalaite Holematic Bluetooth®-toiminnolla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset sisäpuoliset pikamittalaitteet Holematic pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5−16 alkaen kovametallikärjillä. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminto
- Vaihto mm/tuuma.
- 2 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois-/datatallennuspainike.
Etu
Erittäin nopea mittaus korkealla toistotarkkuudella pistoolikahvan ja vakion mittausvoiman ansiosta.
Toimitussisältö
Mittauspistooli, mittapää UKAS-mittauspöytäkirjalla, sisältäen 1 pariston nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498948, USB-dongle nro 498952, asetusrenkaat nro 484030, jatkovarsi nro 428510.
Varaosa
Varamittapäät nro 428605, mittaleuat nro 428745, palautusjousi nro 428746.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
3-pisteiset sisäpuoliset pikamittalaitteet Holematic pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5–16 kovametalli-inserteillä. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminto
- Vaihto mm/tuuma.
- 2 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois-/tiedontallennuspainike.
Etusi
Erittäin nopea mittaus suurella toistotarkkuudella pistoolikahvan ja vakion mittausvoiman ansiosta.
Toimitussisältö
Mittapistooli, mittapää UKAS-mittauspöytäkirjalla, sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498948, USB-dongle nro 498952, säätörenkaat nro 484030, jatkopalat nro 428510.
Varaosa
Vaihtomittapäät nro 428605, mittaleuat nro 428745, palautusjousi nro 428746.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Pakkaus | Kestävä laatikko |
| Normi | 3-pisteinen sisämittalaite |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Kalibrointi | B6 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Vakiomittasyvyys | 85 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 235 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 80–100 mm |
| Virheraja | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); Valmistajan ohjelmisto; HCT-mobiilisovellus Android |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42870280-100 |
|---|---|
| EAN | 5051102208394 |