Digitaalinen sisäpuolinen pikamittalaite 2,5–12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Kroeplin
- Tuotenumero
- G4389952,5-12,5
- Varastotilanne
- 7kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Yksi kiinteä ja yksi liikkuva varsi, joissa on kovametalliset pallomaiset mittakärjet.
Absoluuttinen digitaalinen näyttö.Esiasetusarvoja syöttämällä poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sisältää latausalustan liitäntätarvikkeineen ja käyttöohjeen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeliadapteri nro 498954 koko A3, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954 koko A4.
Toiminto
IP67: suoja tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Yksi kiinteä ja yksi liikkuva varsi, joissa pallomaiset kovametalliset mittauskärjet.
Digitaalinen absoluuttinen näyttö. Esiasetusarvoja syöttämällä poikkeamat voidaan määrittää mistä tahansa arvosta.
Toimitussisältö
Sisältää latausalustan liitäntätarvikkeineen ja käyttöohjeen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeliadapteri nro 498954 koko A3, datakaapeli nro 497440, langaton adapteri nro 498954 koko A4.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | C7 |
| Tuotetyyppi | Pikamittalaite sisäiseen mittaukseen |
| Normi | Verstasstandardi |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetus |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Virheraja | ±0,010 mm |
| Suurin varren pituus l (mittaussyvyys) | 12 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Kalibrointi | C7 |
| Uran enimmäissyvyys | 0.7 mm |
| Pienin urasyvyys | 0.6 mm |
| Numeroaskelarvon lukema | 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm; 0.001 mm; 0.002 mm; 0.005 mm; 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0.8–1.3 N |
| Toistotarkkuus | 0.005 mm |
| Mittauskosketinpituus ylhäällä hb | 0,9 mm |
| Mittakosketinpituus alhaalla hf | 0,9 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4389952,5-12,5 |
|---|---|
| EAN | 2050001919304 |