Mittalaite materiaalipaksuudelle ja äänen nopeudelle (ilman anturia) 1076B 1076b
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Karl deutsch
- Tuotenumero
- G4969501076B
- Varastotilanne
- 21kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Pieni, helppokäyttöinen ultraäänipaksuusmittari, jossa on automaattinen mittapään tunnistus.
Testattavat materiaalit: kaikki ääntä johtavat materiaalit, kuten teräs, rauta, ei-rautametallit, muovi, lasi, keramiikka jne. Ainepaksuuden ja äänennopeuden mittaus samassa laitteessa.
- Helposti ymmärrettävä selkokielinen käyttöopastus (useilla kielillä).
- Erilaiset näyttötilat optimaaliseen sovittamiseen mittaustehtävään: − vaki näyttö − erotusarvo − minimiarvo
Toimitussisältö
Sis. kuljetuslaukku, kytkentäaine (100 ml), 2 paristoa nro 081561, koko LR3, sekä kalibrointipöytäkirja.
Erikoislisävarusteet
Mittapäät, joiden mittausalue on pyynnöstä jopa 400 mm.
Huomautus
Versiot, joissa on datamuisti, dataulostulo ja tilasto-ohjelma tai pinnoitettujen materiaalien seinämäpaksuuden mittausta varten, saatavana pyynnöstä.
Toiminto
IP54: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Pieni, helppokäyttöinen ultraäänipaksuusmittari automaattisella anturin tunnistuksella.
Testattavat materiaalit: kaikki ääntä johtavat materiaalit, kuten teräs, rauta, ei-rautametallit, muovi, lasi, keramiikka jne. Materiaalipaksuuden ja äänen nopeuden mittaus samassa laitteessa.
- Selkeä, selkokielinen käyttäjäopastus (useilla kielillä).
- Eri näyttötilat optimaaliseen sovittamiseen mittaustehtävään: − vakiotila − erotusarvo − minimiarvo
Toimitussisältö
Sis. kuljetuslaukku, kytkentäaine (100 ml), 2 paristoa nro 081561 koko LR3 sekä kalibrointiprotokolla.
Lisävarusteet
Mittapäät, joiden mittausalue on enintään 400 mm, saatavana pyynnöstä.
Huomautus
Versiot, joissa on datamuisti, datalähtö ja tilasto-ohjelma, tai pinnoitettujen materiaalien seinämäpaksuuden mittaamiseen, saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Seinämäpaksuusmittari |
|---|---|
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Lukema | 0.01 mm |
| Akun varaustason ilmaisin | optinen ja akustinen |
| Äänennopeuden mittausalue | 100–19999 m/s |
| Ainepaksuuden mittausalue | katso testipää nro 496954 |
| Paino paristojen kanssa, ilman suojakoteloa | 175 g |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Leveys | 81 mm |
| Pituus | 131 mm |
| Korkeus | 32 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4969501076B |
|---|---|
| EAN | 2050001736901 |