Vipumittakello Rubytast, anturivarren pituus 12,5 mm, rubiinikuula 0,4/29 mm 0,4/29 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G4362060,4/29
- Varastotilanne
- 8kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tarkat vipumittakellot, ruostumattomaan teräkseen laakeroitu mittamekanismi, kätevä ja tukeva rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen ansiosta.
Rubiinikuulalla.
1/100-luku.
TESA – rubiinilaakeroitu mittamekanismi. Tukeva, yksiosainen runko, antimagneettinen.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittalaitteeksi nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittaukseen, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Erikoislisävaruste
Nelikantapidike nro 436511, keskityspidike nro 436512, nivelmittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinikuulalla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätieto DIN 2270: Luku 0,01 – poikkeama-alue 10 µm, kokonaispoikkeama-alue 13 µm, mittausarvon kääntymäalue 3 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Kallistusindikaattori |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 11.8 mm |
| Kotelon ⌀ | 29 mm |
| Kääntöalue | 2×120 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362060,4/29 |
|---|---|
| EAN | 7630041110579 |