Vipuvivunäyttö Rubytast, mittavarren pituus 12,5 mm, rubiinikuula 0,1/40 mm 0,1/40 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G4362540,1/40
- Varastotilanne
- 40kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
2/1000-lukema.
Erittäin tarkat vipuvivunäytöt, joissa mittalaitteisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhdestä kappaleesta, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen avulla.
Rubiinikuulalla.
TESA − rubiinilaakeroitu mittalaitteisto ja HM-mittakuula. Vankka yksiosainen runko, antimagnettinen.
Swiss Made.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittarina nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Erikoislisävarusteet
Neliöpidin nro 436511a, keskityspidin nro 436512, nivelletty mittateline nro 35a9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Huomautus
Lisätiedot DIN 2270: Lukema 0,002/0,001 − poikkeama-alue 2 µm, kokonaispoikkeama-alue 4 µm, mittausarvon käänteisalue 2 µm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Kallistusindikaattori |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 2270 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausvoima | 0,15 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,1 mm |
| Kärjen pituus | 11.8 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×120 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 3.5 µm |
| Poikkeama-alue fe | 2.7 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362540,1/40 |
|---|---|
| EAN | 7630041110586 |