Vipumittakello vaakasuuntaisella kellotaululla, mittakärjen varren pituus 17,4 mm 0,4/39 mm 0,4/39 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot vaakasuoralla kellotaululla.
1/100-lukemalla.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittauskoneisto on ruostumattomaan teräkseen upotettu; kätevä ja kestävä rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksella.
Mitutoyo – jalokivilaakeroitu mittauskoneisto ja kovametallinen mittakuula. Ei herkkä magneettikentille.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittarina nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittauksiin, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Erikoistarvikkeet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 35 9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Stabil box |
| Normi | Konepajanormi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,3 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,4 mm |
| Kärjen pituus | 17,4 mm |
| Kotelon ⌀ | 39 mm |
| Kääntöalue | 2×120 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 13 µm |
| Poikkeama-alue fe | 8 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362710,4/39 |
|---|---|
| EAN | 4946368675800 |