Vipumittakello kulmauralla 0,8/39 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varustettu 20° kulmaan käännetyllä kellotaululla.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittamekanismi on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä, vankka rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin jäykän taivutusta vastaan. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen ansiosta.
Mitutoyo – jalokivilaakeroitu mittamekanismi ja kovametallinen mittapallo. Ei herkkä magneettikentille.
Käyttötiedot
Tarkaksi vertailumittariksi nimellismitasta poikkeaman tarkastukseen, keskeisyyden tarkastukseen, sisämittauksiin, rinnakkaisuuden ja tasaisuuden tarkastukseen sekä työkappaleiden suuntaukseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystappi ⌀ 8 mm.
Lisävarusteet
Neliöpidin nro 436511, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 358680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametalli- tai rubiinikuulalla voi tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Keinukytkin |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Työpajanormi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,3 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 0,8 mm |
| Kotelon ⌀ | 39 mm |
| Kääntöalue | 2×110° |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 20 µm |
| Poikkeama-alue fe | 16 µm |
| Hystereesivirhe fu | 3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362760,8/39 |
|---|---|
| EAN | 4946368676012 |