Digitaalinen vernier-työntömitta HCT IP67 ilman mittakärkiä 300 mm 300 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yhteensopiva valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected tools) kanssa (saatavana maksutta Androidille ja iOS:lle) sekä HCT Windows -sovelluksen kanssa (saatavana Windowsille). Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -toiminnon kautta.
Digitaalinen työpajatyöntömitta IP67.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa 11,5 mm korkeat numerot. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitävä Haptoprene-pinta. Mittapinnat ovat hienohiottuja.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Sisältää 1× pariston nro 081560, koko CR2032.
Varaosa
Paristopidin nro 412237, koko B.
Rakenne
Yhteensopiva valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected tools) kanssa (saatavana maksutta Androidille ja iOS:lle) sekä HCT Windows -sovelluksen kanssa (saatavana Windowsille). Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Digitaalinen vernier-työntömitta IP67.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa 11,5 mm korkeat numerot. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitopintainen Haptoprene-pinta. Mittauspinnat ovat hienolapatut.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpajatyöntömitta |
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kaikki osat | Karkaistu |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Mittakärjet | ei |
| Varren pituus | 100 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Mittausalue | 0 - 300 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 10 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Akkutyyppi | nappiparisto |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HCT Windows -sovellus |
| LCD-näytön numerokorkeus | 11,5 mm |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G415373300 |
|---|---|
| EAN | 4069515008228 |