Kevytrakenteinen verstasliukutyöntömitta 1500 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vernier-työntömitta kevytrakenteisena; mittakärjillä ja prismakiskolla.
Parallaksivapaa lukema.
Kisko ja liukukappale alumiinia. 50 % painonsäästö. Kulutusta ja naarmuja kestävä kova-anodisoidun pinnan ansiosta 1 100 HV (keramiikan kaltainen).
Ruostumattomat, karkaistut ja hiotut mittakärjet ja kärjet. Nonius, jossa kontrastikas asteikko ja sisämittausasteikko. Liukukappaleen sulava ja tarkka liike.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työpajatyöntömitta |
|---|---|
| Mittaustekniikka | analoginen |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Varren pituus | 150 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittausalue | 0–1500 mm |
| Lukitus | Lukitusruuvi ylhäällä |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 30 mm |
| Asteikkojako | 1/20 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Mittapinnan tyyppi | Karkaistu |
| Virheraja | 0,16 mm |
| Paino | 2,1 kg |
| Lukema | 0.02 mm |
| Lukuosien malli | mattakromattu |
| Lukema | 0.02 mm |
| Pinta | kova-anodisoitu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4127501500 |
|---|---|
| EAN | 2050001060327 |