Digitaalinen verstaantyöntömitta IP67 mittakärjillä 300 mm 300 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen verstasliukutyöntömitta IP67.
Helppolukuinen, suuren kontrastin LCD-näyttö, numeroiden korkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitopintainen Haptoprene-pinta. Mittapinnat ovat hienohiottuja.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä upotusta vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Sisältää 1× pariston nro 081560 koko CR2032.
Varaosa
Paristopidin nro 412237 koko B.
Rakenne
Digitaalinen verstaantyöntömitta IP67.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti säästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitävä Haptoprene-pinta. Mittapinnat ovat hienokiillotetut.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpajatyöntömitta |
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kaikki osat | Karkaistu |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Mittakärjet | kyllä |
| Varren pituus | 100 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Mittausalue | 0–300 mm |
| Sisämitan vaste − ⌀ | 10 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Akkutyyppi | nappiparisto |
| LCD-näytön numerokorkeus | 11,5 mm |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G415370300 |
|---|---|
| EAN | 4069515008136 |