Digitaalinen työntömitta terävillä mittaleuoilla ja pyöreällä syvyysmitalla 150 mm 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö. Induktiivinen, vesitiivis mittausjärjestelmä. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet vahingossa tapahtuvan käyttöpainikkeiden painalluksen vuoksi.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP67: suoja tilapäistä upotusta vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Helppolukuinen, suuren kontrastin LCD-näyttö. Induktiivinen, vesitiivis mittausjärjestelmä. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet käyttöpainikkeiden tahattoman painamisen vuoksi.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Yleistyöntömitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock-järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | ⌀ 1,6 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock-järjestelmä |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | Pajastandardi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412753150 |
|---|---|
| EAN | 4059192002329 |