Digitaalinen työntömitta IP67, pyöreällä syvyysmitalla ja dataulostulolla 150 mm 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP67, jossa dataulostulo.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä pariston kesto modernin, energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin käyttämättömyyden jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan. Heti kun liu’utat liukukappaletta, se kytkeytyy taas päälle. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät.
2-komponenttikotelo, jossa pitävä Haptoprene-pinta. Työntömitta kestää vettä, jäähdytysnesteitä, öljyä ja pölyä – myös datakaapelin kanssa. Mittauspinnat ovat hienohiottuja. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP67 dataulostulolla.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto modernin, energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin käyttämättömyyden jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan. Heti kun liu’utat liukusäädintä, se aktivoituu uudelleen. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät.
2-komponenttikuori, jossa pitämiseen miellyttävä Haptoprene-pinta. Työntömitta on vettä, jäähdytysnesteitä, öljyä ja pölyä kestävä − myös datakaapelin kanssa. Mittapinnat ovat hienohiotut. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleisliukuva mitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | ⌀ 1,6 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412692150 |
|---|---|
| EAN | 4045197949714 |