Digitaalinen työntömitta IP54 pyöreällä syvyysmitalla ja dataulostulolla 150 mm 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen liukuva mitta IP54-luokituksella ja dataulostulolla.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa numerokorkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti säästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Ergonominen runko, jossa hyvin pitävä Haptoprene-komponentti. Mittauspinnat ovat ohuet.
Edut
- Ergonominen runko, jossa hyvin pitävä Haptoprene-komponentti.
- Pitkä paristonkesto.
- Suuri, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm.
- Uusi moderni muotoilu.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP54 dataulostulolla.
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristokäyttöaika modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Ergonominen kotelo, jossa pitoa parantava Haptoprene-osa. Mittapinnat ovat hienohioutut.
Etu
- Ergonominen kotelo, jossa pitoa parantava Haptoprene-osa.
- Pitkä paristonkesto.
- Suuri, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm numerokorkeudella.
- Uusi moderni muotoilu.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, näppäimistöliitäntä nro 498963.
Varaosa
Dataulostulon suojakansi nro 412237 koko D, paristopidin nro 412237 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleisliukuva mitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | ⌀ 1,6 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412682150 |
|---|---|
| EAN | 4045197949370 |