Digitaalinen työntömitta HCT IP67 Bluetooth®-toiminnolla 300 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen työntömitta IP 67 HCT, jossa Bluetooth® 5.0. Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, jossa 11,5 mm korkeat numerot. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitävä Haptoprene-pinta. Työntömitta kestää vettä, jäähdytysnesteitä, öljyä ja pölyä. Mittauspinnat ovat hienohuulaiset.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Varaosa
Paristopidin nro 412237, koko B.
Huomautus
Yhteensopiva valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected tools) kanssa (saatavana Androidille ja iOS:lle) sekä HCT Windows -sovelluksen kanssa (saatavana Windowsille). Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Malli
Ilman syvyysmittalaitetta.
Toiminto
IP67: suoja tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- IP 67:n mukaisesti pölytiivis ja suojattu ajallisesti rajoitettua veteen upottamista vastaan.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistelua ja iskuja.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta pariston vaihtoa varten.
- Älä tee omia muutostöitä.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta IP 67 HCT, Bluetooth® 5.0. Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 11,5 mm korkeilla numeroilla. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä siirretään. Mitta-arvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitävä Haptoprene-pinta. Työntömitta ei ole herkkä vedelle, jäähdytysnesteille, öljylle ja pölylle. Mittapinnat ovat hienohuuliset.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Varaosa
Paristokotelon kansi nro 412237, koko B.
Huomautus
Yhteensopiva valinnaisen HCT-mobiilisovelluksen (Hoffmann Group Connected tools) (saatavana Androidille ja iOS:lle) sekä HCT Windows -sovelluksen (saatavana Windowsille) kanssa. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleisliukutyöntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | ei |
| Varren pituus | 64 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Kansainvälinen malli | CR2032 |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HCT Windows -sovellus |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| DMC/SGTIN-koodi saatavilla | kyllä |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412781300 |
|---|---|
| EAN | 4062406773946 |