Digitaalinen työntömitta ABS, dataulostulo, 150 mm 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri, korkeakontrastinen digitaalinen näyttö. Mittauspinnat ovat hienohiotut.
Toimitussisältö
Sisältää pariston nro 081560, tyyppi CR1632.
Erikoislisävaruste
Näppäimistöliitäntä nro 498969, tyyppi USB.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta, jossa absoluuttiasteikko; nollausta ei tarvita. Elektroniikka kytkeytyy automaattisesti pois päältä noin 5 minuutin kuluttua ja käynnistyy helposti työntämällä sitä eteenpäin.
- Erittäin korkea tarkkuus lasiasteikon ansiosta.
- Elektroniikka on irrotettu kotelosta ja asennettu suoraan liukuosaan. Mittausvoima välittyy suoraan mittaleukoihin. Näin työntömitta on vähemmän herkkä virheille ja sen käyttöikä pitenee.
- Vankka metallikotelo.
Rakenne
Suuri, selkeäkontrastinen digitaalinäyttö. Mittapinnat ovat hienoläpättyt.
Toimitussisältö
Sis. pariston nro 081560, tyyppi CR1632.
Erikoisvarusteet
Näppäimistöliitäntä nro 498969, tyyppi USB.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetus |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 40 mm |
| Syvyysmitta | kulmilla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetus |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR1632 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412805150 |
|---|---|
| EAN | 4045197574404 |