Digitaalinen työntömitta ABS 300 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri, kontrastikas digitaalinen näyttö. Mittauspinnat ovat hienohiotut.
Rakenne
Digitaalinen työntömitta absoluuttiasteikolla, nollaus ei ole tarpeen. Elektroniikka kytkeytyy automaattisesti pois päältä noin 5 minuutin kuluttua ja käynnistyy helposti, kun sitä liu’utetaan eteenpäin.
- Erittäin korkea tarkkuus lasiasteikon ansiosta.
- Elektroniikka on irrotettu suojakotelosta ja asennettu suoraan liukuosaan. Mittausvoima välittyy suoraan mittaleukoihin. Näin työntömitta on vähemmän herkkä virheille ja sen käyttöikä pitenee.
- Tukeva metallisuojus.
Toimitussisältö
Sis. pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Rakenne
Suuri, kontrastikas digitaalinäyttö. Mittapinnat ovat hienohiotut.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 60 mm |
| Syvyysmitta | kulmilla 3,7 × 1,3 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Lukema | 0.0005 tuuma |
| Mittausalue | 0 - 300 mm |
| Mittausarvomuisti | kertaluonteinen nolla-asennon asetus |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,04 mm |
| Automaattinen poiskytkentä | kyllä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Virheraja | 0.04 mm |
| Kotelon materiaali | Metalli |
| Mittausalue | 0 - 300 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412821300 |
|---|---|
| EAN | 4045197770264 |