Digitaalinen yleissyvyysmitta 500 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Joustava yleissyvyysmitta vaihdettavilla mittauskärjillä. Soveltuu mm. upotusten, urien, syvennysten, porrastusten jne. mittaamiseen. Hienohuuliset mittapinnat.
Toimitussisältö
Syvyysmitta, kaksoiskoukkumittauskärki nro 418772 koko A, 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498948.
Mittauskärjet nro 418772.
Mittasilta nro 418774.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Joustava yleissyvyysmitta vaihdettavilla mittakärjillä. Upotusten, urien, lovien, askelmien ym. mittaamiseen. Hienohuuliset mittapinnat.
Toimitussisältö
Syvyysmitta, kaksoiskoukkumittakärki nro 418772 koko A, 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498948.
Mittalisäkkeet nro 418772.
Mittasilta nro 418774.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kalibrointi | A2 |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyysmitta |
| Normi | Konepajanormi |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Mittausalue | 0–500 mm |
| Olakkeen pituus | 150 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 12×4 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Kalibrointi | A2 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Virheraja | 0,03 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G418770500 |
|---|---|
| EAN | 2050001670878 |