Digitaalinen syvyysmitta IP 67 dataulostulolla 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 8,5 mm.
Nykyaikainen energiatehokas mittausjärjestelmä. Mittapinnat ovat hienohiottuja. Preset-toiminnolla (mitta-asetuksen esiasetus) esim. etäisyysmittauksiin mittakärjellä nro 418630. Mittakisko on varustettu edessä karkaistulla, ohuella mittatapilla, ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävaruste
Lisäsilta, 300 mm pitkä, nro 418610, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Helppolukuinen, kontrastikas LCD-näyttö 8,5 mm korkeilla numeroilla.
Moderni energiatehokas mittausjärjestelmä. Mittapinnat ovat hienohiottuja. Preset-toiminto (mitan esiasetus) esim. etäisyysmittaukseen mittakärjellä nro 418630. Mittakiskossa on edessä karkaistu, ohut mittatappi, ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Lisäsilta, 300 mm pitkä nro 418610, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kalibrointi | A1 |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyysmitta |
| Normi | ISO 13385 |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 16×4 mm |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| LCD-näytön numerokorkeus | 8.5 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Virheraja | 0,03 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G418702150 |
|---|---|
| EAN | 4059192003449 |