Digitaalinen syvyystyöntömitta HCT IP67 Bluetooth®-toiminnolla 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen syvyysmitta IP67 HCT Bluetooth® 5.0:lla.
Erittäin suuri, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttinen runko, jossa pitoa parantava Haptoprene-pinta. Mittauspinnat ovat hienokärkiset. Etupuolella mittakisko, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Rakenne Bluetooth®-toiminnolla. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Erittäin suuri, kontrastikas LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin kuluttua järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttinen runko, jossa pitoa parantava Haptoprene-pinta. Mittauspinnat ovat hienokärkiset. Etupuolella mittakisko, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Lisäsilta, pituus 320 mm nro 418689, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- IP67:n mukaisesti pölytiivis ja suojattu määräaikaista veteen upottamista vastaan.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Epäasianmukainen käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistelua ja iskuja.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta pariston vaihtamista varten.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Digitaalinen syvyystyöntömitta IP67 HCT Bluetooth® 5.0:lla.
Erittäin suuri, korkeakontrastinen LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 10 minuutin jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitopintainen Haptoprene-pinta. Mittapinnat ovat hienohiottuja. Mittakisko edessä, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Malli Bluetooth®-toiminnolla. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Erittäin suuri, korkeakontrastinen LCD-näyttö, numerokorkeus 11,5 mm. Erittäin pitkä paristonkesto modernin ja energiatehokkaan mittausjärjestelmän ansiosta. 20 minuutin jälkeen järjestelmä siirtyy automaattisesti virransäästötilaan ja aktivoituu uudelleen, kun liukusäädintä liikutetaan. Mittausarvo ja nollapiste säilyvät. 2-komponenttikotelo, jossa pitopintainen Haptoprene-pinta. Mittapinnat ovat hienohiottuja. Mittakisko edessä, jossa ohut karkaistu mittatappi ⌀ 1,5 mm, pituus 5 mm. Preset-toiminnolla (mitta-arvon esiasetus).
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Lisäsilta, pituus 320 mm nro 418689, mittakärki etäisyysmittauksiin nro 418630.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Kalibrointi | A1 |
| Materiaali | Jaloteräs, INOX |
| Tuotetyyppi | Syvyysmitta |
| Normi | ISO 13385 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuumaa |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,03 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
| Mittakiskon poikkileikkaus | 16×3,5 mm |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Kalibrointi | A1 |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Virheraja | 0,03 mm |
| DMC/SGTIN-koodi saatavilla | kyllä |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HCT Mobile App; HCT Windows -sovellus |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G418685150 |
|---|---|
| EAN | 4062406773960 |